Özdemir Kimya

Özdemir Pharma Kimya, İstanbul merkezli, %100 Türk sermayeli ve yerli üretimi destekleyen bir firma olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 1748 no’lu Kimyevi Gübre Üretim Lisansı ile üretim yapmaktadır.

2008 yılında, tekstil sektörüne lateks katkı kimyasalları üretimi yapmak için faaliyetlerine Özdemir Kimya olarak başlayan firmamız, 2010 yılında gelen talep üzerine Sıvı Kükürt üretimine başlayarak tarım sektörüne girmiştir.

Çeşitlilik ve büyüme amacı ile 2014 yılında bakır içerikli üretim ile faaliyetlerine devam etmiş ve Ar-Ge, makine ve tesis yatırımları ile üretim altyapısını geliştirmiştir. Gerek organik ve gerekse de kimyasal tarım ürünü konusunda 40 yıllık tecrübesi olan akademik personel ve 20 yıllık tecrübesi olan teknik ekibi ile ürün geliştirme çalışmalarına, bu dönemde ağırlık verilmiştir.

Yapılan Ar-Ge çalışmaları neticesinde, kullanım alanı her gün genişleyen Koleidal (Colloidal) teknolojisine yatırım yapılmış, verimlilik ve bitkilerin hastalıklara karşı direnç sağlayıcı özelliği sayesinde, bu tür ürünlere ağırlık verilmiştir.2017 yılında, ismini Özdemir Pharma Kimya olarak değiştirmiş ve nano teknolojik ürünler ile ilgili çalışmalara başlamıştır.

Ürünlerin her tür arazi koşullarına karşı etkili olabilmesi için, arazi çalışmaları yaparak, gerek toprak ve gerekse de üretici sorunlarını en aza indirgemek adına çözüm bulma amacı ile tüm Türkiye’de etkin bir teknik ekip ağı kurulmuş ve Ar-Ge faaliyetlerine farklı yönlerde de devam etmiştir.
Tüm ürünler, saha uygulamaları ve teknik analizler neticesinde geliştirilmiş ve çiftçinin doğru ve kaliteli ürün kullanması amaç edinilmiştir.
Günümüzde, tekstil ve tarım sektöründe çağın gereksinimlerine uygun teknoloji kullanarak yenilikçi ürünler ile takip edilen bir konuma gelmiştir.

Üretim alanı