ŞEKİL VERİLEBİLİR LATEKS – MAKE MOULDING LATEX

İstenilen zaman aralığında donma ve şekil verilebilme özelliği olan üç komponentli sistemlerdir. Sanayi ve hobi amaçlı olarak 1kg-10kg ve 100 kg lık ambalajlarda satışa sunulmaktadır.

İki aşamalı işlem uygulanmakta olup öncelikli olarak şekli alınmak istenen malzeme ürünle tamamen kaplanacak şekilde uygulama yapılarak cismin kalıbı elde edilir. İkinci aşamada ise elde edilmiş olan kalıbın içi doldurularak obje orijinal ölçülerinde elde edilir.

 

SIVAMA LATEKSİ- LICK ROLL

El dokuması –table tafting – paspas, parça halı gibi parça parça dokunarak elde edilen tekstil  ürünlerine tutuculukla birlikte kaydırmazlık özelliği sağlamak amacıyla  sıvama yöntemi ile uygulanan hazır karışımdır.120 kg lık orijinal ambalajında satışa sunulmaktadır. Tavsiye edilen kullanım miktarı 600 gr/metrekare ıslaktır.

 JEL TABAN- THREE FOAM GEL

Halı, paspas, banyo paspası gibi sonsuz üretim hatlarından mamül tekstil üzerinde tutuculukla birlikte kaydırmazlık elde etmek için kullanılan üçlü kompaund sistemidir. İstenilen desenin halı tabanına verilmesi mümkündür.  Halı tabanında istenilen kalınlıkta uygulama yapılabilir. Sert ve yumuşak  tuşeli olmak üzere çeşitleri mevcuttur. Ürünlerimizde elastikiyet ve yıkama haslığı mevcut olup sıcak-soğuk, güneş ışığı, UV ışını, asit, alkali sürtünme ve yaşlanmaya karşı dayanıklıdır.

SPREY LATEKS – SPRAY LATEX

Tekstil yüzeyinde tutuculuk ile birlikte kaydırmazlık özelliği kazandırırken kullanılan malzeme miktarını da en aza indiren kullanıma hazır kompaunddur. Sprey yöntemi ile uygulama yapmaya uygun olup 100 kg lık standart ambalajlarda sunulmaktadır.